Ez a bejegyzés a Hitek és hiedelmek 4 részes cikksorozat negyedik része.
A többi részt itt találod:
I. rész - Mi a hit?
II. rész - Kérdezési folyamat
III. rész - 9 támogató hit, amivel megváltoztathatod a berögzült, korlátozó hiedelmeket.
IV. rész - A pozitív gondolkodás titka
A legtöbb támogató hitnek és megerősítésnek van egy nagy titka, amit sokan nem ismernek. Emiatt aztán sokszor azt érzékelhetjük, hogy hiába mondogatjuk a támogató hiteket, nem használnak, nem is történik semmi, csak még rosszabbul érezzük magunkat, elvégre másoknak megy (állítólag...?), nekünk meg nem megy a pozitív gondolkodás és teremtés.
Ez aztán meg inkább újabb bűntudathoz, elégedetlenséghez vezet, „én rosszabb vagyok, mint mások”. Így aztán meg kinek is van kedve csinálni, igaz? :)
Lehet, hogy ezért eleged is van ebből az egész „pozitív gondolkodás izéből”, :) hallani sem akarsz róla, inkább bosszant, felidegesít. Ha netán így van, ez nem csoda, hiszen egyikőnk sem szereti megélni, hogy neki valami nem megy, különösen, ha az a pozitív gondolkodás témájába esik, elvégre már sokan tudjuk, hogy anélkül nem megy a pozitív teremtés.
Ezért aztán haragszunk magunkra, és inkább elkerüljük, hogy az ilyesmivel újra találkozzunk. (Ha ezt érzed, akkor feltétlen javaslom a harag – az indulat – átalakítását a megbocsátás gyakorlat elvégzésével. Nem mellesleg nemcsak a haragot oldja fel bennünk, de megszabadít a bűntudat okozta ördögi körforgásból, ami újabb bűntudatot, haragot és alacsony önértékelést, alacsony önbizalmat szül.)
Azért, mert – és itt is visszajutunk a „kályhához” :) - amikor mondjuk őket, általában nem átéléssel és tényleges pozitív gondolkodással, hittel mondjuk, hanem csak úgy mondogatjuk. Ha pedig elolvastad az előző bejegyzéseket a Hitek és hiedelmek témában, akkor tudod, hogy a hiteink mennyire befolyásolják az életünket és a tapasztalatainkat, azaz, ha valamit nem hiszünk, nem fog megjelenni a tapasztalatunkban.
Tehát, hiába is mondogatjuk – hit és pozitív rezgésű gondolkodás nélkül – a támogató, pozitív hiteket, nem fogjuk látni, hogy működik nekünk, mert az alapvető hitünk igazából az, hogy ez nem működik, kétséggel, elégedetlenséggel vagyunk tele a szeretet-alapú rezgések helyett. Az Univerzum pedig mindig a rezgésekre és nem a mondogatásra, a szavakra reagál.
Mivel a rezgésünk nem pozitív, (hanem valamilyen negatív érzéssel van összekapcsolódva, elégedetlenség, sóvárgás stb.) emiatt ugyanazt teremtjük, ami bennünk van, vagyis a további elégedetlenséget és sóvárgást. Mivel nem látjuk a változást, (nem láthatjuk, hiszen ugyanazt a negatívat teremtjük), így hamar feladjuk az egészet. Szép kis csapda..., de hol a kijárat? :)
Szerencsére :) van egy rendkívül egyszerű módszer arra, hogy elhiggyük azt, amit mondunk! Mindjárt meg is osztom veled ezt a titkot, de előtte, kérlek, próbálj ki valamit!
Képzeld el magad, ahogy éppen nagyon rosszkedvű, levert, szomorú vagy. Mondd ki magadban sokszor azt, hogy: nem, nem nem. Képzeld bele magad ebbe a helyzetbe egy percre kérlek! Figyeld meg magad. Mit tapasztaltál a testedben? Hogyan változott a testtartásod? Mi történt a fejeddel, a válladdal?
Nagy valószínűséggel az alábbiakat tapasztaltad (akár mindegyiket, vagy csak néhányat):
lekonyul a fejed - akár annyira, hogy meg kell fognod a két kezeddel,
begörnyed a hátad és a vállad,
erőtlennek érzed magad,
nincs energiád, úgy érzed,
összeroskadnak a tagjaid stb.
Mindehhez testtartás is tartozik, ami össze van kapcsolva az érzéseinkkel. Ugyanígy persze a negatív érzésekhez is tartozik egy bizonyos testtartás, amit, ha megcsináltad a fenti gyakorlatot, akkor biztosan érzékelted is. A jó hír az, hogy a testtartásunk megváltoztatásával megváltoztathatjuk a pozitív gondolkodáshoz és a támogató hitekhez való hozzáállásunkat (szó szerint), és így, a hozzáállás megváltoztatja a bennünk lévő érzéseket, hogy boldogságot tapasztalhassunk.
Ha az alábbi gyakorlatot végigcsinálod (csupán pár perc az egész), akkor meg fogod tapasztalni a különbséget a negatív és a pozitív gondolkodással járó hozzáállás között. Mivel a boldogtalan érzéseket viszonylag nehéz megváltoztatni, a testtartást viszont könnyű, ezért ezzel a gyakorlattal - kivétel nélkül minden helyzetben - megváltoztathatod a negatív érzéseidet is, hogy boldogságot tapasztalj. Ez azért elég jó hír, nem? :)
Amikor lekonyul a fejünk, összegörnyedünk, behajol a vállunk, ehhez negatív érzések tartoznak. Ki kell húzni magad, fel kell emelni a fejed, egyenesen – és nem lefelé – kell tekinteni ahhoz, hogy jó érzések járják át a testet. Ugyanígy depressziósnak sem lehet lenni felemelt fejjel, kihúzott vállakkal senki sem. Csak figyeld meg az embereket magad körül, hogy hogyan járkálnak a világban. Szinte mindenki maga elé néz, lefelé (a telefon nyomogatásáról már nem is beszélve, amivel szintén lefelé néznek az emberek, ezzel tudattalanul is azt üzenve a szervezetüknek, hogy szomorúság van.)
Kísérletekkel bizonyították, hogy amikor mosolygunk, az agy „kiadja az utasítást”: boldogsághormonokat kell legyártani. A dolog azonban szerencsére fordítva is működik, ha elkezdünk mosolyogni (bár tegyük fel, nincs rá okunk), akkor az agy azt érzékeli, hogy boldogság van, tehát elkezdi „legyártatni” a boldogsághormonokat, aminek következtében valóban elkezdjük magunkat jobban érezni, és boldogságot érzünk a testünkben.
Nos, ugyanez a visszahatás érvényesül a testtartásunkra is. Amilyen az érzés, olyan a testtartás, és amilyen a testtartás, olyan az érzésünk, azaz a boldogság állapotunk. Ezért, ha a testtartást megváltozatjuk, megváltozik az érzés, a lehangolt állapotból boldogság állapot lesz! Egyszerű, nem? :)
Állj oda a tükör elé, csípőre tett kézzel, terpeszbe tett lábakkal. Nézz előre, a tükörbe, és mondd bele a tükörbe egymás után sokszor azt, hogy: IGEN, IGEN, IGEN! (Ahogy mondod, akár olyan érzésed is lehet, hogy a kezeddel inkább beleütnél a levegőbe, hogy: IGEN!!! Ez nagyon jó, ez már az érzések megváltozását és a pozitív gondolkodás, és a boldogság szint rezgéseit jelzi.)
Addig mondd, amíg érzed, hogy feltöltődik POZITÍV GONDOLKODÁSSAL ÉS BOLDOGSÁGGAL a tested, tele leszel friss energiával, látod, hogy biztosan állsz a lábadon, tele vagy lelkesedéssel, és csak ezután mondd bele a tükörbe azt a megerősítő, pozitív gondolkodást tartalmazó és támogató hitet, amit szeretnél tényleg hinni, (és ami végső soron boldogságot hoz az életedbe a sok negatív tapasztalat helyett.)
Meglátod, egészen más lesz a hatása! A fenti gyakorlattal – amit bárki el tud végezni, Te is! - az új támogató hiteket - magát a pozitív gondolkodást - nemcsak egyszer ültetjük el a kigyomlált korlátozóak helyett, hanem csakúgy mint a virágos kertben, öntözzük, állandó figyelemmel gondozzuk, és így hamar észre fogjuk venni, ahogy a boldogság hagymák fejlődnek, virágoznak és a gaznak (a korlátozó hiteknek és hiedelmeknek) nem adnak további teret. :)
Ez a bejegyzés a Hitek és hiedelmek 4 részes cikksorozat negyedik része.
A többi részt itt találod:
I. rész - Mi a hit?
II. rész - Kérdezési folyamat
III. rész - 9 támogató hit, amivel megváltoztathatod a berögzült, korlátozó hiedelmeket.
IV. rész - A pozitív gondolkodás titka
Szeretettel,
Erika
Ha tetszett, akkor lehet, hogy másoknak is tetszene, igaz? Megtennéd, hogy köszönetképpen megosztod? Kattints alul a Facebook jelre!
Előre is nagyon köszönjük! :)
Ha még nem vagy rendszeres olvasó, iratkozz fel a LÉLEKEMELŐ hírlevélre, hogy minden újdonságot biztosan megkapj!
Itt jelentkezz a következő programokra
Tartsd velünk a kapcsolatot!
Mi az új trend az újévi fogadalmak helyett?
2022 jan 02Intuyching® a SzuperTudatos Önfejlesztés™ új, védjegyeztett márkaneve
2021 aug 02Hogyan lehet tanulás, olvasás, idő, pénz és szakemberek igénybe vétele nélkül megmenteni a romokban lévő kapcsolatot?
2020 dec 14Az 5 legfontosabb megbánás életünk végén
2020 dec 03Hogyan éljek félelem nélkül? 7 egyszerű tanács, hogy ne félelmekben élj!
2020 nov 15Hogy lehetsz pozitív és boldog, amikor negatívnak érzed magad?
2020 aug 04Ezzel az álomfejtési módszerrel megfejtheted a tudatalattid üzenetét!
2020 júl 117 szempont az évértékeléshez - a 2019-es év értékelése, mely ötletet ad 2020-hoz is!
2020 jan 20Miért ne tégy újévi fogadalmat?
2018 dec 30Mitől boldogak a boldog emberek?
2018 jún 25